MEĐUBISKUPIJSKI SUSRET MATURANATA: HUMAC - MEĐUGORJE - MOSTAR
Autor: Daniela Radan, 19. 3. 2018.

XIX. godinu zaredom održao se susret maturanata Šibenske i Dubrovačke biskupije te Splitsko-makarske i Zadarske nadbiskupije. Ove godine, među 2300 maturanata, susretu su prisustvovali i učenici naše škole s vjeroučiteljicom Anitom Vuletin i nastavnicama Ivanom Runjić i Danielom Radan. Nakon svete mise u humačkoj crkvi sv. Antuna Padovanskog, učenici su posjetili Međugorje i Mostar.

Svetu je misu predvodio biskup Šibenske biskupije Tomislav Rogić koji je svojom poučnom propovijedi uspio potaknuti svakog maturanata na razmišljanje. Istaknuo je da se isključivo poštenjem i marljivim radom stječu uspjesi u izazovima koji se pred njima nalaze. Nakon misnog slavlja, s maturantima je svoje svjedočanstvo vjere i života podijelio pjevač Dražen Zečić. Svojim iskustvima, koja su vezana za njegovo odrastanje i sazrijevanje, također je potaknuo maturante da preispitaju svoja uvjerenja i stavove po pitanjima vjere i budućnosti.

Nakon svete mise maturanti su se u pratnji svojih vjeroučitelja i nastavnika zaputili prema Međugorju. U Međugorju su razgledali svetište i grad, a potom su put nastavili do Mostara. Obilaskom starog grada, starog mosta i franjevačke crkve učenici su imali priliku osjetiti sve čari koje im nudi grad u kojemu se isprepleču religije i kulture. Slobodno poslijepodne u Mostaru pridonijelo još boljem raspoloženju u kojem su nastavili svoj povratak prema Trogiru. Maturanti su se, ispunjeni srećom, veseljem i puni dobrog duha, u večernjim satima vratili kući.

TEKST: Tamara Barišić, 4. a