NOĆ KNJIGE 2018. – Nagradni natječaj „UBACI KNJIGU U VREMENSKI STROJ!“
Autor: Daniela Radan, 21. 3. 2018.

Povodom manifestacije Noć knjige 2018. kojom već obilježavamo Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. 4.) i Dan hrvatske knjige (22. 4.) organizira se nagradni natječaj za likovne radove na temu budućnosti knjige.

Pravo sudjelovanja imaju svi učenici, a provoditelj natječaja su stručni suradnici školski knjižničari.

Tema natječaja: Kako bi mogla izgledati knjiga koju bi budući Zemljani željeli čitati? Ako knjigu ubacimo u vremenski stroj, kakva će iz njega izići u nekom budućem tisućljeću? Hoćemo li imati sposobnosti da je pročitamo jednim dodirom? Ili ćemo zauvijek uživati u listanju njezinih stranica? Kako će izgledati knjižnice koje će posjećivati budući Zemljani? A tek tiskarski strojevi budućnosti – kakvi li će biti? Hoće li pisci svoja djela pisati na računalima ili će ona brzinski bilježiti njihove misli?

Propozicije natječaja:
• u natječaju sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola
• dozvoljene su sve likovne tehnike
• rad mora biti originalan – radovi koji su precrtani ne mogu sudjelovati u natjecanju

Nagrade: Ocjenjivački odbor će odabrati tri izvrsna rada na temelju originalnosti ideje. Nagrada će se sastojati od knjiga namijenjenih učeniku autoru rada te poklon-paketa knjiga namijenjenih školskoj knjižnici.
Svi radovi bit će predstavljeni u posebnoj virtualnoj izložbi na internetskoj stranici Noći knjige.