Srednja škola Ivana Lucića Trogir

« Listopad 2020 »

Ja I SVA MOJA LICA
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 8. 10. 2020.

U ovoj školskoj godini naša škola priključila se međunarodnom eTwinning projektu “Me, Myself & I” (“Ja i sva moja lica”).

Projekt je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti i primijeniti trenutno iskustvo. Također, imat će priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

Projekt u školi vodit će prof. i dipl. knjižničarka Lucija Dražić Šegrt u suradnji s razrednicima 1.a i 2.d razreda i školskom psihologinjom.

Projektne aktivnosti osmislili su psihologinja Marija Novoselić iz Osnovne škole Drenje i učitelj informatike Goran Podunavac iz Osnovne škole Popovac.

U projektu sudjeluje preko 100 učitelja i njihovih učenika iz devet europskih država (Hrvatske, Albanije, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske).