A.G. Matoš u parku Garagnin Fanfogna - "Razlistaj se!"
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 9. 11. 2020.

Učenici 2. d razreda ekonomskog usmjerenja, zajedno s prof. Sarom Belas, održali su sat lektire na malo drugačiji način, a potaknuti su ovogodišnjim Mjesecom hrvatske knjige, koji je posvećen planetu Zemlji, te se održava pod motom "Razlistaj se!"

Što su učenici i prof. S. Belas pripremili, pogledajte OVDJE.

Obrađivali su Matoševe novele Cvijet s raskršća i Camao snimajući videouradak u centru Trogira, nadomak školi, u parku Garagnin Fanfogna te su na svoj način povezali književnost i prirodu. Snimivši videuradak u parku koji je zaštićen kao spomenik vrtne arhitekture, istaknuli su ulogu A. G. Matoša u hrvatskoj književnosti, važnost lirskih opisa i snažne simbolike pejzaža u njegovim djelima, ali ujedno su poslali poruku da nam je uređenje gradskih zelenih površina potrebnije više nego ikad. Svakako, park Garagnin Fanfogna kao oaza zelenila u Trogiru i važni povijesni perivoj zaslužuje odgovarajuću brigu kojom će postati ugodno i sigurno mjesto za sve naše učenike i građane, ljubitelje lijepe riječi, umjetnosti i prirode.