FOTOGRAFSKI NATJEČAJ NA TEMU HRVATSKA U SRCU!
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 27. 1. 2021.

Udruga Ponos domovine poziva zainteresirane učenice i učenike na sudjelovanje u nagradnom natječaju za izložbu fotografija na temu Hrvatska u srcu.
Cilj i svrha natječaja je potaknuti sudionike na fotografiranje tema koje nas povezuju s matičnom ili vlastitom domovinom. Pritom možda netko otkrije u fotografiji novi hobi, štoviše otkrije svoj prikriveni talent te nauči pozorno promatrati i uočavati zanimljive detalje u jednostavnim i svakodnevnim situacijama.

Uvjeti natječaja:
- Fotografije se šalju elektronskom poštom na adresu info@ponosdomovine.hr
- Uz fotografije potrebno je ispuniti i poslati prijavnicu koja je sastavni dio ovog
natječaja
- Dopušteno je prijaviti maksimalno 3 fotografije
- Fotografije moraju biti u jpg formatu, minimalne rezolucije 300 dpi-a i najmanje
2000 piksela
- Fotografije ne smiju biti skinute s interneta, tuđe i do sada objavljene
- Poslane fotografije ne vraćaju se autorima

Natječaj je otvoren do 30. svibnja 2021. godine, a o odabiru najboljih fotografija odlučit će stručni ocjenjivački sud u sastavu:
1. Branka Hlevnjak - povjesničarka umjetnosti i likovna kritičarka
2. Slavka Pavić - fotografkinja
3. Hrvoje Saršon - fotograf
Odabranih 25 fotografija objaviti ćemo na Web i Facebook stranici udruge Ponos
domovine te na prigodnoj izložbi u Zagrebu što ovisi o epidemiološkoj situaciji tijekom lipnja 2021. godine.
Za autore pet najuspješnijih fotografija osigurane su vrijedne nagrade naših donatora i sponzora (novčani bon Banke Kovanica od 500 kuna, oprema za planinarenje i hodanje, prijenosni disk i pametni sat) !