OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA DARIVANJA KNJIGOM (14. 2. 2021.)
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 8. 2. 2021.

Međunarodni dan darivanja knjigom obilježava se 14. veljače i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju.

Pozivam naše nastavnike i učenike, osobito maturante jer pohađaju nastavu u školi, da se odazovu ovoj volonterskoj akciji prikupljanja slikovnica pod geslom  „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!.  Akcija darivanja slikovnica organizira se u okviru nacionalne kampanje „Čitaj mi!“ Cilj nam je prikupiti rabljene i neoštećene slikovnice, koje možete donijeti u knjižnicu ili ostaviti ispred knjižnice u kutiji koja će za to biti predviđena. Prikupljene slikovnice poklonit ćemo ustanovi predškolskog odgoja i obrazovanja DV „Trogir“.

Ovom akcijom darivanja slikovnica i knjiga za djecu želimo razvijati suradnju s lokalnom zajednicom, promicati svijest o važnosti i prisutnosti knjige u svakodnevnim životnim situacijama i važnosti razvoja predčitalačkih vještina. Slikovnice su prve djetetove knjige koje utječu na cjelokupni razvoj  djeteta, potiču govorno - jezični razvoj te pomoću njih djeca uče o svijetu.

Sudjeluj i ti u akciji „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!

P.S: Godina 2021. proglašena je „Godinom čitanja“ u  RH, a cilj je promicati kulturu čitanja i čitalačke pismenosti i uključivanje svih slojeva društva u čitanja sa zadovoljstvom, razumijevanjem i kritičkim promišljanjem te povećanjem dostupnosti knjiga i raznovrsnih čitalačkih materijala.