« Ožujak 2021 »

ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO “GIMEKO“

ŠSD osniva Školski odbor radi provođenja izvannastavnih školskih sportskih aktivnosti učenika.

Zadaće, djelokrug i način rada ŠŠD-a

Zadaće i ciljevi ŠSD-a su:
· sustavno planirati, organizirati i provoditi sportske aktivnosti za učenike kao dio izvannastavnih sadržaja škole,
· poticati uključivanje što većeg broja učenika u školske sportske aktivnosti, a posebice učenika s invaliditetom,
· poticati i promicati stručni rad u školskome sportu, kao i stručni sportski rad s djecom i mladima u lokalnoj zajednici,
· poticati etička i moralna načela, poštovanje ljudskog dostojanstva, fair playa, tolerancije, nenasilja i kulture sporta, stvaranje zdravih navika.

Članovi ŠSD-a su:
· voditelj ŠSD-a i drugi nastavnici koji sudjeluju u radu ŠSD-a,
· učenici škole koji su učlanjeni u ŠSD.

Aktivnosti ŠSD-a provode se kao izvannastavne aktivnosti učenika u školi te se u skladu s time planiraju u školskome kurikulumu sukladno propisima kojima se uređuje područje odgoja i obrazovanja.
Početkom svake školske godine voditelj ŠSD-a, na temelju interesa učenika te uvjeta koje ima, predlaže Školskome odboru koje će aktivnosti ŠSD provoditi.
Za školsku godinu 2019./2020. planirano je međurazredno natjecanje u odbojci, natjecanje u košarci i nogometu između reprezentacija prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda te sudjelovanje na gradskim, općinskim, županijskim, državnim natjecanjima iz nogometa, rukometa, košarke i odbojke, zavisno o plasmanu pojedinih sportskih igara.
Svi članovi ŠSD-a koji sudjeluju na natjecanjima ŠSD-a, moraju biti osigurani od nesretnih slučajeva.
Rad ŠSD-a, nadležnost voditelja te ustroj ŠSD-a pobliže se uređuje Poslovnikom o radu ŠSD-a koji donosi Školski odbor na prijedlog ravnatelja.

Pripremila: Željka Bakotin, prof.