STUDIJSKO PUTOVANJE U LONDON
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 4. 5. 2023.

Od 19. 4. do 23. 4. naši su učnici posjetili London u sklopu terenske nastave iz engleskog jezika u pratnji nastavnica Nikoline Vukman i Sonje Novak Mijić. Sudjelovao je 31 učenik iz 1., 2. i 3. razreda.

Krenuli smo s Resnika u srijedu i po dolasku, nakon panoramskog razgledavanja grada, smjestili smo s u hostel. Idući je dan započeo obilaskom znamenitosti pa smo prvo posjetili Buckinghamsku palaču, Westminstersku opatiju, Parlament s Big Benom, prošetali smo ulicom Downing u kojoj se nalazi britanska vlada, a vidjeli smo i Clarence Hall u kojoj trenutno živi kralj Charles III. Popodne je bilo rezervirano za Nacionalnu galeriju gdje smo uživali u djelima slavnih slikara.

Drugi smo dan započeli obilaskom starog dijela Londona s dvorcem i pogledom na Tower Bridge, vidjeli smo repliku Shakspeareovog kazališta, Globe Theatre, katedralu st. Pavla, šetali smo Milenijskim mostom i popodne proveli razgledavajući djela moderne umjetnosti u predivnom prostoru stare tvornice koja je preuređena u galeriju moderne umjetnosti, Tate galerija. Nakon toga smo se uputili u najužurbanije dijelove Londona, Chinia Town, Soho i Piccadilly Circus. Pogled sa londonske atrakcije London Eye nas je svih oduševio bez obzira na oblačno vrijeme. Večer smo proveli u Convent Gardenu gledajući i slušajući razne ulične svirače i izvođače.

Treći dan našeg boravka je započeo šetnjom kroz Hyde Park sve do Royal Albert Halla pa do tri velika muzeja, Znanstveni, Nacionalni povijesni muzej i Muzej Victorije i Alberta. Popodne smo nakon posjeta robnoj kući Harodds obišli i Camden Town, popularni dio grada sa raznovrsnom uličnom hranom svih vrsta. Zadnji je dan ostao za British Museum za koji je uvijek premalo vremena za vidjeti sve izložene artefakte iz raznih dijelova svijeta. Istog dana popodne prepuni dojmova i utisaka završili smo našu petodnevnu šetnju Londonom direktnim letom na Resnik.

(Tekst: Nikolina Vukman, prof.)