eTwinning projekt: Primjena različitih tehnika učenja 2021./2022.

Stranicu uređuje: mr.sc. Perislava Bešić-Smlatić, prof. izvrsni savjetnik

twinspace-logo

Osnivač projekta: Aleksandra Dužević

Nositelj projekta: Perislava Bešić-Smlatić

3.b, 3.c

O projektu:

U projektu sudjeluju stručni suradnici i učitelji/nastavnici koji s učenicima istražuju razne tehnike učenja s ciljem efikasnijeg učenja.
Međusobno se educiramo i razmjenjujemo dobra iskustva iz prakse, preispitujemo dosadašnje tehnike učenja, dajemo prijedloge za moguća poboljšanja, predlažemo literaturu, pedagoške radionice, inovacije…

Cilj:

Cilj projekta je istražiti suvremena znanja i vještine o različitim, učinkovitim tehnikama učenja, kako bi učenicima olakšali i učinili efikasnijim proces učenja.
Budući da je učenje cjeloživotni proces smatramo da je vrlo važno obučiti učenike vještinama efikasnog učenja.
Učenici će steći kompetencije samostalne primjene različitih tehnika pri usvajanju obrazovnih ishoda. Učenici se razviti vještine lakšeg pamćenja informacija, povezivanja dijelova gradiva u smislene cjeline, izlaganja pred drugima te planiranja vlastitog učenja. Uz to, naučit će kako efikasnije učiti, neovisno o sadržaju samog gradiva.

Aktivnosti:

rujan – upoznavanje s partnerima, kalendarom rada i projektnim aktivnostima
listopad – izrada loga i poruke projekta
studeni – VAK metoda učenja na osnovu različitih inteligencija
prosinac – istražujemo nove tehnike učenja
siječanj - INFOGRAFIKA- kao efikasan način učenja statističkih podataka, zajednička aktivnost: izrada infografike na temu: “Brojke u 2021. g.”
veljača – istražujemo nove tehnike učenja
ožujak – VRŠNJAČKO POUČAVANJE - online povezivanje nekoliko škola
travanj – zajednički rad na priručniku o efikasnim tehnikama učenja, infografika i poster – u digitalnom alatu
svibanj - evaluacija projekta