« Srpanj 2024 »

eTwinning projekt: Dječja prava-Vijeće učenika u školama, 2021./22.

Stranicu uređuje: mr.sc. Perislava Bešić-Smlatić, prof. izvrsni savjetnik

twinspace-logo

Osnivač projekta: Aleksandra Dužević

Nositelj projekta: Perislava Bešić-Smlatić

Vijeće učenika

O projektu:

U projektu sudjeluju učenici i voditelji Vijeća učenika u osnovnim i srednjim školama.
Učimo, istražujemo, preispitujemo u praksi dječja prava, posebno u školama praksu Vijeća učenika u EU, istražujemo moguća rješenja za poboljšanje implementacije dječjih prava u svakodnevicu,, upoznajemo se s Konvencijom o dječjim pravima i Općom deklaracijom o ljudskim pravima.
U projekt ćemo pozvati partnere iz zemalja EU, te ćemo tako usporediti razvijenost i usvojenost dječjih prava u raznim zemljama EU.

Cilj:

Cilj projekta je upoznavanje učenika s dva ključna dokumenta: Konvencijom o dječjim pravima i Općom deklaracijom o ljudskim pravima, te implementacija naučenog u školsku i svakodnevnu praksu. Učenici će biti edukatori svojim vršnjacima uz voditeljicu Vijeća učenika.

Aktivnosti:

Rujan – upoznavanje s partnerima, kalendarom rada i projektnim aktivnostima
Listopad – izrada logo-a projekta i poruka projekta
Studeni – aktivnosti vezane uz upoznavanje dokumenta Konvencijom o pravima djeteta
                - obilježavanje: 20.11. Međunarodni dan dječjih prava
Prosinac - aktivnosti vezane uz upoznavanje dokument Opća deklaracija o ljudskim pravima
               - obilježavanje: 10.12. Međunarodni dan ljudskih prava
Siječanj, veljača- zajedničke aktivnosti na temu dječjih prava
Ožujak – zajedničke aktivnosti „Kako možemo bolje“
              - obilježavanje: 21.3.2021. Međunarodni dan borbe protiv rasne diskriminacije
Travanj – Zajednički rad na e-priručniku

eTwinning projekt "Dječja prava"