« Rujan 2024 »

‘Intercultural understanding and sustainability’ - 1. dan Erasmus projekta
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 2. 4. 2023.

Naša škola ove godine sudjeluje u Erasmus projektu KA1 Mobilnost mladih ‘Intercultural understanding and sustainability’ tako da smo u nedjelju primili goste iz Norveške i smjestili se zajedno s njima u bungalovima kampa u Stobreču. Iz naše škole sudjeluje 6 učenika četvrtih razreda s voditeljicama profesoricama Sonjom Novak Mijić i Nikolinom Vukman.

Prvi dan nam je započeo raznim radionicama i aktivnostim upoznavanja učenika i boljeg razumijevanja različitosti naših kultura i jezika. Nakon pauze za ručak nastavili smo sa radionicama u kojima su učenici postavili glavna pravila ponašanja tijekom projekta te izrazili svoje želje i strahove vezane uz dvije mobilnosti koje će potrajati do 16. 4. Nakon toga su se mogli i kreativno izraziti u radionici snimanja kratkih skečeva o različitosti naših kultura i običaja. Na kraju smo rezimirali dan na način da  su učenici izrazili svoje zadovoljstvo/nezadovoljstvo obavljenim aktivnostima i radionicama te dobili upute kako izraditi vlastiti europass i na koji ga način oblikovati tijekom projekta. Sutra nastavljamo sa kreativnom radionicom održivosti  Kulturno nasljeđe, građanstvo i održivost koje će voditi naše gošće, voditeljice norveške grupe, a nakon toga je predviđena šetnja do rijeke Žrnovnice i penjanje na Mosor uz radionicu pošumljavanja, ukoliko nam to vremenski uvjeti dopuste.

Radne aktivnosti projekta su započele u veselom i vedrom tonu, uz lijepo vrijeme, predivnu pješčanu plažu u Stobreču i zabavne aktivnosti, a učenici su sa zadovoljstvom odradili prvi radni dan. Veselimo se nastavku veselog druženja i zanimljivim i kreativnim radionicama naših voditelja iz Norveške i Hrvatske!

(Tekst napisala: Nikolina Vukman, prof.)