« Svibanj 2024 »

ENGLESKI U AKCIJI
Autor: Vjekoslava Radić, 15. 4. 2013.

13. i 14. travnja 2013. učenici naše škole sudjelovali su u natjecanju "Engleski u akciji" koje organizira Udruga za promicanje multimedijske nastave (UMNA) te su za svoj rad i predstavljanje dobili odlične kritike.

Čestitamo učenicima koji su sudjelovali i njihovim mentoricama!!!!

Engleski u akciji” natjecanje je iz engleskog jezika koje se sastoji od čiste fonetike do snage izgovorene riječi za uvjeravanje i stvaranje novih svjetova. Cilj ovog natjecanja je promicati interese mladih za vježbanje i korištenje engleskog jezika kako bi se izrazili i kako bi opisali svijet koji ih okružuje. Naglasak natjecanja je na upotrebi jezika, a ne na teoriji te na kreativnoj i učinkovitoj uporabi jezika izvan učionice.

Na ovogodišnjem natjecanju je sudjelovalo oko 300 učenika iz 44 škole diljem Hrvatske.

Natjecali su se u 3 kategorije:

a) izazov sricanja - učenici sriču riječi na engleskom (Spelling bee)

Mario Miše, 3.b

(mentorica Sonja Novak Mijić, prof.)

b)  uvjerljivo govorenje - učenici trebaju pripremiti govor na engleskom jeziku od 3 do 5 minuta kojim pokušavaju uvjeriti publiku o svom kritičkom promišljanju zadane  teme (Persuasive speaking),

Zvonimir Šegvić, 2.a  s temom “Is war ever justified?”

Željana Certa, 2.b s temom “Should people have the right to smoke?“

(mentorica Nikolina Vukman, prof.)

c) dramski izazov - učenici samostalno ili u grupi glume željenu dramsku scenu u trajanju od 10 minuta (Drama challenge),

Predstavu “A nice cup of tea“ prema scenariju Ivne Ćavar, 3.a i Marine Nevešćanin, 3.a izveli su:

Lucija Kustura, 3.a

Tonći Rožić, 3.a

Ana Stipanović, 3.a

Josip Antić, 3.c

(mentorica Ljerka Radić, prof.)

Naši učenici dobili su odlične kritike što im je dalo motivaciju za nastup i dogodine.

Čestitamo!!!!