« Svibanj 2024 »

POSJET DJEVOJAČKOG ZBORA GRADU VATERSTETTENU
Autor: Vjekoslava Radić, 24. 4. 2013.

U periodu od 16. do 22. travnja 2013. članice Djevojačkog pjevačkog zbora naše škole pod vodstvom profesora Maria Milina i u pratnji profesorica Kate Špika, Marije Kezele i Nikoline Vukman bili su dragi gosti domaćinima u bavarskom gradu Vaterstettenu.

Taj nezaboravan susret organizirao je grad Trogir i Udruga prijateljstva Trogira i Vaterstettena.

Kako su nam ispričali, u Vaterstettenu ih je dočekala srdačna dobrodošlica gradonačelnika Roberta  Niedergesäßa i Michaela Baiera, predsjednika udruge Partnerstvo s Trogirom.

Djevojački pjevački zbor gimnazije Ivana Lucića s dirigentom Mariom Milinom, prof. i korepetitorom Vinkom Buble, prof. pokazao se u punom svom sjaju dostojno predstavivši svoj rad i svoju školu. Zajedno s članovima Glazbene škole Josipa Hatzea dislociranog odjela Trogir i domaćinima Glazbene škole Vaterstatten održali su u crkvi u Baldhamu zajednički koncert pod nazivom „Graditi mostove između zemalja Europe“ što je oduševilo sve nazočne.

Naše zborašice imale su priliku upoznati se s gimnazijom u Vaterstattenu i tamošnjim učenicima i profesorima otpjevati nekoliko pjesama iz svog bogatog repertoara dok su istovremeno profesori jednog i drugog grada dogovarali detalje o planiranoj razmjeni učenika za iduću školsku godinu.

Uz smještaj kod gostoljubivih domaćina naše su učenice imale priliku, uz pratnju vodiča,  upoznati se s Münchenom, uživati na obiteljskom seoskom imanju, posjetiti Allianz arenu i muzej NK Bayern, razgledati filmski studio Bavaria…..

"Bilo nam je lijepo, bilo je nezaboravno, a na kraju je pala i po koja suza", kazali su  nam, prepuni lijepih dojmova. "Jedva čekamo naš ponovni susret ovdje u Trogiru, kada ćemo našim bavarskim prijateljima uzvratiti istom mjerom",  zaključili su.