"LJUBAZNOST JE JEZIK KOJI GLUHI MOGU ČUTI, A SLIJEPI VIDJETI"
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 4. 12. 2020.

Iako smo Dan ljubaznosti obilježili u mjesecu studenome, ljubaznost nikada ne izlazi iz mode i baš kao i lijepa riječ i dobra djela, potrebna nam je svakodnevno, a osobito u ovoj teškoj godini koja je obilježena epidemijom, ružnim pričama, strahom, negativnim mislima... Zbog toga se sad još i više moramo potruditi da dozovemo lijepe riječi i dobra djela u naš život... Ostanite zdravi, veseli i nadasve ljubazni!

OVDJE pogledajte videouradak 2. d razreda na temu ljubaznosti.

Učenici 2. d razreda  naše škole obilježili su Dan ljubaznosti u suradnji sa školskom knjižničarkom Lucijom Dražić-Šegrt, a u sklopu eTwinning projekta "Me, myself & I". Izrađivali su pano na školskom hodniku s motivirajućim porukama i komplimentima koje je svatko mogao uzeti. Također, na ogledalima u učeničkim wc-ima polijepili su ljubazne poruke koje ohrabruju i vraćaju osmijeh na lice. Primjetili su da se takvim malim sitnicama i lijepim gestama školskim hodnikom brzo širi pozitivna lančana reakcija. Neki učenici naknadno su tražili da im iznova izradimo komplimente koje bi oni mogli uzeti, zadržati ili pokloniti nekome. Budući da su učenici 2. d bili jako motivirani tijekom tog tjedna, snimali su svoj videouradak na temu ljubaznosti, a to je interesiralo i druge učenike. Jednostavno je lijepo vidjeti ljubaznost na djelu i zaraznu moć lijepe riječi i dobrih djela. A pozitive na zaista treba, možda više nego ikad prije, i zato budite ljubazni i prema sebi i prema drugima jer "ljubaznost je jezik koji gluhi mogu čiti, a slijepi vidjeti!"